Плус бонус подароци:


„Да започнеме“ - готвач

„Брз старт“ - видео

„Рецепти од природна храна
за подобар живот“
- готвач

„I love my Vitamix“ - престилка
Можности за плаќање
Vitamix 5200

Цена: 39 900 ден.

Нарачајте ONLINE

Изборни додатоци:

Vitamix ви овозможува бескрајна разновидност во подготовката на оброци од потполно природни состојки!

Прави сок како никогаш порано: Со природниот сок подготвен во Vitamix, ќе добиете потполн вкус, хранливост и растителни влакна во природно благ и кремаст сок.

Подготвува жешка супа без шпорет: Ова е едноставна наука која е просто неверојатна! Сечилата на Vitamix создаваат топлина од триењето која го преобразува свежиот зеленчук во жешка супа за приближно 7 минути.

Направете вкусен домашен сладолед за 30 секунди: Ова е најневеројатниот десерт кој може да го подготвите со вашата Vitamix машина. Сечилата на Vitamix го кршат и сечат замрзнатото овошје за да создадат поголема смрзната површина која повторно самата се замрзнува во нежен, вкусен, леден десерт кој е добар за вас!

Блендира како никогаш порано: Без разлика дали правите раскошен, кремаст сок, гурмански преливи за салата, мешате пијалалаци или блендирате путер, Vitamix може да блендира на менлива брзина, секој пат овозможувајќи доследни резултати.

Совршени пиреа: Лесно можете да подготвите домашна бебешка храна обезбедувајќи 100% хранливост за вашето семејство.

Сецкање – нема повеќе: Vitamix машината ја олеснува работата за некогаш здодевните задачи како суво сецкање моркови, маслинки, кромид, јајца и сирење. Грубо или фино, едноставно прилагодете ја менливата брзина која одговара на вашите потреби. Сечете, сецкајте или блендирајте состојки за здрави сосови.

Мелење житарки и многу повеќе: Можете да измелете свежо брашно и да ги задржите сите нутриенти во интегралните житарки. Садот за суво мелење (изборен додаток) е најдобар за оваа задача.

Месење без да го допрете тестото: Кога ќе го сомелете свежото брашно, едноставно додајте ги другите состојки. Тестото бргу се меси и со брза акција се формира топка од тесто која е подготвена да се подигне.