Витамикс ви нуди

52 неверојатни начини

да уживате во здравата исхрана!


Да зборуваме за талент! Ниту еден друг кујнски уред не може да Ви ги понуди достигнувањата, брзината, моќноста, издржливоста и сигурноста - да не ги спомнуваме и здравствените придобивки - кои ги добивте со Витамикс ТНЦ. Оваа извонредна машина ја заменува работата на 10 кујнски уреди без никакви додатоци! Извршува преку 50 „вештини со храна“, вклучувајќи 4 уникатни процеси кои ниту еден друг кујнски уред не може да ги изврши. Витамикс ТНЦ прави сок  од природна храна за минута, приготвува супа без шпорет, прави вкусни, здрави сладоледи за 30 секунди и дури и меле жито и меси тесто за време од 5 минути. А тоа е само почеток.


Неверојатно, но вистинито- уживајте во глетката!
Нека славниот готвач Џон Ештон (Jon Ashton) Ве води низ разновидните процеси.


Блендира овошје и го претвора во здрави напитоци

Подготвува прекрасни топли супи

Подготвува нискокалоричен сладолед

Целосно меле здрави интегрални зрна

Вкусен свеж путер од кикиритки

Свежа бебешка кашичка од јаболко

Подготвува тесто без да ги користите вашите раце

Прави природен сок од секое овошје и зеленчук

Прави свежа салца за секунда

Прави Гвакамоли, прекрасен сос од авокадо

Ладни напитоци со врвен квалитет

Прави прекрасен фромаж од чоколадо

Прави фантастично ледено фрапе

Пасира компири за појадок

Сецка разни салати

Крши 2 литри мраз за 3 секунди

Сецка кашкавал, грубо или фино

Меле житарици без глутен

Меле ленено семе за Омега 3

Здрав хумус тотално бесплатно

Брзо и лесно прави здраво „Тахини“

Приготвува свежи овошни сирупи

Вкусно растително млеко без лактоза

Прави сосови од кашкавал без страв од загорување

Прави сосови без грутки

Трошки од леб

Нискокалорични преливи од салати

Вкусни и здрави зелени напитоци

Економична бебешка храна за секунда

Здрави замрзнати овошни сладоледи

Можете да создавате „уметничко дело“ од вашето тесто

Брзо прави природен леб

Прави тесто за здрави појадоци

Едноставно до прекрасен омлет

Дроби интегрални зрна за житарици

Прави природна маска за лице

Освежителни ладни супи

Подгответе разни сосови, кремови и паштети

Прави свеж домашен вкусен мајонез

Беспрекорно сецка кромид и јајца

Направете свежи и вкусни маринади

Прави совршено Песто за неколку секунди

Мати свеж шлаг крем за секунда

Едноставно и брзо до шеќер во прав

Изматете свеж путер во крем

Направете сопствен марципан за гурмански десерти

Сецка варено месо за салати

Смелете свежо месо и заштедете пари

Складирањето храна ви заштедува време и пари

Ладно и свежо ѓубриво за подобар принос

Приготвува свеж сос од домати

Вита-Микс се чисти сам за секунда